آسایشگاه سالمندان ستایش مرکز توانبخشی مراقبت و نگهداری شبانه روزی سالمندان- کرج
باور های نادرست

اولین باور نادرست :           

  با بالا رفتن سن عضلات تحلیل می روند.

واقعیت : 

چنین اتفاقی تنها در صورتی می افتد که شما شرایط تحلیل عضلانی را فراهم آورید. افراد مسن با ورزش منظم می توانند همیشه اندام سالم و فعال داشته باشند.

 

دومین باور نادرست:            

  با بالا رفتن سن ، ذهن مانند آبکشی می شود که قادر نیست چیزی را در خود نگاه دارد.

 واقیعت:

در هر سنی می توانید به تقویت ذهن بپردازید . تمام سلول های بدن ، از جمله سلول های عصبی با ورزش تقویت و بازسازی می شوند.

 

سومین باور نادرست:

با بالا رفتن سن تراکم استخوان کاهش می یابد و استخوان ها کوتاه تر می شوند.

واقعیت : 

البته تنها اگر شما به تحریک سلول های بنیادی نپردازید پوکی استخوان و کاهش تراکم استخوانی نه تنها دردناک است بلکه نا توان کننده نیز می باشد .در طی آزمایشی که در دانشگاه کارولینا صورت گرفته است ثابت شد که با ورزش و تحرک ، سلول های بنیادی به سلول های استخوانی تبدیل خواهند شد.

 

چهارمین باور نادرست :

اگر سنتان بالا رفته است و تاکنون ورزش نکرده اید ، دیگر ورزش کردن فایده ای نخواهد داشت.

واقعیت : 

 هرگز دیر نیست.بدیهی است که هر قدر زودتر فعالیت ورزشی وزندگی پرتحرک را برگزینید شانس بیشتری برای یک زندگی سالم و خوب خواهید داشت اما این بدان معنا نیست که ورزش در سنین بالا هیج ارزشی نداشته باشد.

آیا می دانید هم اکنون 46 میلیون و 800 هزار نفر در جهان مبتلا به آلزایمر هستند.

آیا میدانید در سال 2050 میلادی آمار جهانی آلزایمر به 135 میلیون نفر خواهد رسید.

روانشناسی
  جهت مشاوره با بخش روانشناسی با ما تماس بگیرید

  • فرایند سالمندی


    با این که متوسط طول عمر بشر در اغلب جوامع تا قرن بیستم میلادی به سن پیری نمیرسید، اما از هزاران سال پیش ، افراد سالمند در اینجهان می زیسته اند.
    اگر چه جنبه زیستی اساس سالمندی را تشکیل میدهد، اما اهمیت سالمندی به میزان زیادی جنبه اجتماعی دارد. تغییرات فیزیکی مرتبط با سالمندی مانندک کاهش دید چشم و یا خاکستری شدن موی سر، به جزء تغییراتی که افراد انتظار آنها را ندارند، دارای اهمیت کمی است. به عنوان نمونه ، کاهش دید چشم در زمانی یک مشکل برای سالمند محسوب میگردد که اولا قابل اصلاح نباشد و ثانیا در توانایی فرد برای انجام وظایف عادیش خلل ایجاد نماید. و موی خاکستری فقط از این جهت حائز اهمیت است که افراد را در یک گروه اجتماعی ویژه قرار می دهد.
  • توصیه هایی برای حفظ سلامت روانی در سالمندی

    استرس تاثیرات مختلفی بر کارکردهای جسمی ،افزایش فشار خون کارکرد سیستم عصبی ، تفکر ،خلق ، تمرکز و حافظه دارد.مواد شیمیایی که بدن در هنگام استرس تولید می کند باعث اثرات منفی در مغز می شود در نتیجه تمرکز ،یادگیری وعملکرد حافظه را در سنین بالا دچار اشکال می کند ..
صفحه 1 از 1 < 1 >